WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć obchodów tego niezwykle ważnego święta.

Świętowanie rozpoczęliśmy 29 kwietnia od krótkiego występu uczniów klas siódmych, którzy przybliżyli zgromadzonym historię i rolę najważniejszego w Polsce aktu prawnego. Następnie - w duchu patriotycznym -odbyły się szkolne eliminacje do II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Swój talent zaprezentowało dziewiętnaścioro uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych - klasy 4-5 i 6-8. Do dalszego  etapu zakwalifikowali się: Kaja Twarda, Krystian Chlebowski, Zuzanna Szydłowska, Oliwier Pieprzyk-Derej i to oni będą nas reprezentować 7 maja podczas finału. Komisja konkursowa zdecydowała się również przyznać wyróżnienia - Amelia Stanisławska, Wiktoria Szymańska, Marta Begale, Marysia Pospiech.

Po chwili refleksji nad słowem poetyckim przyszedł czas na rywalizację w duchu sportowym. Wszyscy uczniowie wzięli udział w "Grze o Konstytucję!", w ramach której musieli znaleźć i rozwiązać 25 zadań ukrytych dookoła budynku szkolnego. Odpowiedzi wpisywali do krzyżówki. Dopełnieniem wiedzy były konkurencje sportowe na orliku. 

Po zabawie przyszedł czas na uzupełnienie straconych kalorii, nie mogło więc zabraknąć majówkowego grilla i ciasta drożdżowego.

AJ