Code week

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To wystarczające powody, aby przyłączyć się do akcji.

Naukę programowania w klasach 3-8 rozpoczęliśmy od gry Scottie go. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować trasę robota Scottiego w taki sposób, aby doszedł do wyznaczonego miejsca. Wszyscy bawili się znakomicie, przechodząc przez kolejne poziomy trudności. 

Najmłodsi rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem, tworząc zabawne emotikony. 

Uczniowie klasy 4 na zajęciach dodatkowych zmierzyli się z grą Run Marco, a szóstoklasiści zbudowali z Lego Boost ruchome konstrukcje. 

Jak nazwać pszczółkę, która potrafi wykonywać proste obliczenia matematyczne, zna kolory i warzywa? To musi być Maja! A żeby jej nie było smutno, dołączył do niej także Gucio. - Tak bawiły się z programowaniem nasze Misie i Jagódki. Przedszkolaki za pomocą Bee Bot-ów utrwalały poznane ostatnio wiadomości - cyfry, nazwy kolorów i warzywa. Zabawa była przednia!