Gniezno, Biskupin, Wenecja

Gniezno, Biskupin, Wenecja

Dnia 20 czerwca 2023 roku korzystając z programu ministerialnego „Poznaj Polskę” udaliśmy się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej poprzez obserwację i doświadczenie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji.

Potem udaliśmy się na przejażdżkę kolejką do Biskupina. Podczas jazdy podziwialiśmy piękne widoki i krajobraz. Główną atrakcją był pobyt w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Zobaczyliśmy, jak wyglądała osada i wyposażenie wnętrza domów. Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Tam zwiedzaliśmy wnętrze Bazyliki prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o wydarzeniach związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.  Wszyscy wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

 

Alicja Grobelna

Weronika Zaremba