Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W poniedziałek, 24 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej „Jagódki” odwiedziły szkolną bibliotekę. Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem „Sposób na Adama”, mówiącego o tym, jak to pani z biblioteki użyła podstępu, żeby zainteresować Adama książkami.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach,  dowiedziały się między innymi, czym różni się książka wypożyczona z biblioteki od tej, która jest w domu, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, zapoznały się z regulaminem biblioteki. Jagódki sprawdziły, czy książki są ciężkie czy lekkie.  

Na zakończenie wizyty Pani Patrycja wypożyczyła kilka książek dla całej grupy. Dla przedszkolaków zostały przygotowane zakładki do książek, które sami mieli ozdobić. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Gracja Dworacka